Za Sněhem | Fotovandr | Vandrovník | Inzerce zdarma | Katalog firem | Knihy | Registr firem
Vyhledejte si zájezd
DestinaceDatum odjezdu
Cena doZpůsob dopravy
Místo odletu/odjezduDélka pobytu
StravováníKategorie ubytování
Klíčové slovo

Antalya

Antalya, významná metropole s přístavem na Turecké riviéře, se řadí k nejkrásnějším letoviskům tureckého pobřeží. Staré město je plné historických památek – Yivli Minare (Flétnový minaret), původní byzantský kostel, zřícenina školy koránu, známá Hadrianova brána či typické bazary s tradičními výrobky. Oblíbené pláže v Antalyi jsou Konyaalti Plaji a Lara Plaji, obě s mnoha rybími restauracemi.

Doba letu:
3 h 0 min

Časový rozdíl:
+1 h

Významná metropole Turecké riviéry s mezinárodním letištěm a velkým přístavem je nejkrásnějším letoviskem na tureckém pobřeží. Rokládá se mezi strmým Lykickým pobřežím na jihozápadě a úrodnou Pamfylskou náhorní plošinou na východě, její oranžovníkové a citroníkové plantáže jsou chráněny impozantním pohořím Taurus, jehož vrcholky jsou pokryté sněhem až do předjaří. Byla založena v polovině 2.století př.n.l. a mezi její nejznámější památky patří symbol města Yivli Minare, neboli flétnový minaret, který má tvar píšťal. Vedle minaretu stojí mešita, původní byzantský kostel z 14.století a zřícenina školy koránu. Ve staré části města najdete známou Hadrianovu bránu. V Antalyi se můžete projít po proslavených plážích Konyaalti Plaji a Lara Plaji.

Zajímavosti a památky
Prožijte pravou vůni orientu, kterou vám zprostředkuje atmosféra typických bazarů Starého města, kde můžete výhodně nakoupit ručně tkané koberce, zlaté šperky, rybí restaurace nebo procházka po proslavených plážích.

Pokud by Vás omrzely trhy či moderní butiky, můžete se vypravit objevovat antické památky v okolí města.Počet položek: 0položek na stránku:  
 OdjezdPočet dní/nocíTyp ubytováníStravováníDopravaCena
Počet položek: 0položek na stránku:  
Rezervace a informace na 224 223 636
Proč vybrat zájezd u nás?
1. Prodáváme zájezdy pouze od renomovaných CK s pojištěním proti úpadku

2. v cestovním ruchu se pohybujeme více než 12 let

3 . náš ochotný personál Vám rád poradí s výběrem zájezdu

4. u nás si pohodlně a z domova vyberete zájezd a bez zbytečného prodlení Vás kontaktuje naše operátorka s podrobnostmi

5. jsme společnost, která má vybudovánu stabilní pozici v oblasti cestovního ruchu, můžete nám důvěřovat

6. máme kamenná prodejní místa v Praze a v Teplicích